دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

روت گوشی

روت گوشی LG K10 و LG K8 با اندروید ۶٫۰

مدل K10  و K8 از جدید ترین پرچم داران گوشی های الجی بوده، که در رده متوسط گوشی های هوشمند می باشند، اما چون دارای عملکرد عالی، نسبت به قیمت شان بوده اند، طرفداران زیادی را به خود جذب کرده اند، برای همین منظور در ادامه مطالب، نحوه روت گوشی LG K10 و  LG K8  با اندروید ۶٫۰ را آورده ایم.

خلاصه اقداماتی که باید اجرا شوند به صورت زیر خواهند بود:

 1. عمل آنلاک کردن بوت لودر (گوشی را ریست فکتوری کرده و هم به باطل کردن گارانتی منجر خواهد شد!)
 2. گوشی به ریکاوریTWRP  بوت شده، که توسط دستورات ADB و از طریق کامپیوتر (تحت ویندوز)، خواهد بود.
 3. فایلzipفلش شود
 4. SuperSU فلش شود
 5. دوباره zipفلش شود
 6. ریبوت، آخرین مرحله می باشد.

توضیحات کامل :

 1. نحوه آنلاک کردن بوت لودر:

 • به تنظیمات گوشی رفته با انتخاب گزینه about phone  و بعد از آن با کلیک بر روی software info تقریبا ۱۰ بار روی build number  ضربه زده تا developer options را فعال کنید.
 • در قسمتsettings/developer options با فعالسازی “oem unlock” و “usb debugging“  و غیر فعالسازی گزینه “verify apps over usb” به مرحله بعد روید.
 • با رفتن به تنطیمات، و انتخاب گزینهsecurity  فعالسازی گزینه“unknown sources” را انجام داده و بعد به فعالسازی گزینه “verify apps” بپردازید.
 • از نصب همه درایور های گوشی خود، روی کامپیوتر مطمئن شوید. برای نصب و اجرای آن می توانید (LGMobileDriver_WHQL_Ver_4.1.1.exe and also lg bridge) یا kingoroot را برای ویندوز دانلود، کرده و گوشی را به کامپیوتر متصل کرده، تا دانلود و نصب خودکار درایور ها انجام شوند.
 • adb/fasboot  را تنظیم کرده، که دانلود و نصب آن با استفاده ازنرم افزار adb-setup-1.4.3  می باشد.
 • به پوشه نصب شده، در مسیر C:/adb رفته و از وجود فایل هایexe و fastboot.exe در پوشه  adb، اطمینان حاصل نمایید. شیفت را روی پوشه adb نگه داشته و با کلیک راست، گزینه “open cmd here” را انتخاب کنید.
 • به تایپ دستور“adb devices“ در command window باز شده، بپردازید.
 • شروع شدن سرویس adb با یک خط پرینت، به شکل : …lgk350… یا مثلا…  lgk430  و غیره می باشد.
 • این، نشان دهنده نصب درست درایور ها می باشد و دستگاه شما توسطadb شناسایی شده، اگر غیر از این باشد، نصب درایور های شما به درستی انجام نشده و باید مجددا سعی کرده و آن را نصب نمایید.
 • نوبت ریبوت کردن گوشی، به حالت فست بوت، رسیده، که باید دستور زیر را تایپ کرده و بعد اینتر را بزنید:
بخوانید  رفع 7 اشکال موجود در موبایل

  “adb reboot bootloader“

 • گوشی خاموش شده و شما نمایش یک صفحه سیاه را بر روی گوشی دارید، که در گوشه پایین سمت چپ، عبارت fastboot mode را می توانید ببینید.
 • تایپ دستور“fastboot devices“برای چک کردن اتصال فست بوت بوده، که باید به تایپ کردن آن، بپردازید.
 • کاماندر باید پاسخگوی عبارت های غیر قابل تشخیصی باشد، که این به معنای اتصال درست فست بوت می باشد. درصورت عدم پرینت (پاسخ ندادن) باید به چک کردن درایور ها بپردازید. برای آنلاک کردن بوت لودر، تایپ دستور مرحله بعد، فقط هنگامی که در حالت فست بوت قرار دارید، ممکن خواهد بود. این بدان معنی است، که در صورت خاموشی گوشی به هر دلیل یا قطع اتصال، برای نصب درایور ها، مراحل را از اول تا اینجا دوباره انجام دهید:
 • اتصال adb و فست بوت به درستی انجام شده، می توانید به تایپ دستور“fastboot oem unlock”  پرداخته و اینتر را بزنید. گوشی می پرسد، که از آنلاک کردن بوت لودر اطمینان دارید؟ می توانید از دکمه های ولوم بالا و پایین پاسخ داده ( آنلاک شدن بوتلودر را با دوبار فشردن دکمه ولوم بالا انجام دهید). قبول کردن آنلاک بوتلودر به این معنا است، که گوشی شما ریست فکتوری شده و دیگر گارانتی گوشی نخواهید داشت و گوشی تان ریبوت می شود.
 • برای اینکه از آنلاک بودن بوتلودر مطمئن شوید، به محیط فست بوت رفته و دستور“fastboot getvar all” را تایپ کرده تا زمانی که نوشته “بوت لودر آنلاک می باشد” را ببینید، وگرنه باید مراحل را دوباره انجام دهید.
 • کل تنظیمات با ریست شدن دستگاه از بین رفته، بنابر این، دوبارهdeveloper settings  باید انجام شود:
 • به مسیر“settings/about phone/software info” رفته و تقریبا ۱۰ بار روی build number  کلیک کرده، تا گزینه  developer options را فعال کنید.
 • تنطیمات با رفتن به گزینه developer options گزینه“oem unlock” و”usb debugging”  را با انتخاب خود فعال کرده و به غیر فعالسازی گزینه “verify apps over usb” بپردازید.
 • بعد از رفتن به تنظیمات و انتخابsecurity  گزینه “unknown sources” را با زدن تیک، فعال کرده ولی گزینه “verify apps” را غیر فعال بگذارید.
 1. بوت کردن گوشی به ریکاوری TWRP:

 • به دانلود ریکاوری مخصوص گوشی خود بپردازید.
 • در پوشه ADB که اخیرا ایجاد کردید، فایل ریکاوری را مثلا با نام “twrp.img” ADB کپی کرده، که توصیه می شود، هر ریکاوری مناسبِ گوشیتان، را بهimg تغییر نام دهید، تا در دستورات بعدی، با ما هماهنگ باشید.
 • بازگشت کنید به فست بوت و  می توانید دستور بوت کردن گوشی را به twrp داده، که برای این منظور، به تایپ دستور روبرو پرداخته “fastboot boot twrp.img”  و اینتر را بزنید، (در دستور، دقیقا همانطور که در پوشه adb وجود دارد، نوشته شود).
 • در صورت عدم ریکاوری بوت گوشی، بهرۀ خود، را از فایل های دیگر ریکاوری، ببرید.
 • به محض بالا آمدن، در صورتی که ریکاوری یک پسورد برایdecrypt data خواست، شما کنسل را انتخاب کنید.
 • ریکاوری صفحه را خواهید دید که سوالkeep system read only را از شما پرسیده، که  باید allow modifications را انتخاب کرده و باید عمل swipe را انجام داده، که کشیدن فلش، از سمت چپ به راست، می باشد.
 • حالا گزینه reboot به system را کلیک کرده، تا گوشی تان روشن شود.
بخوانید  حل مشکل بوت لوپ LG G4

در حین روشن شدن گوشی، شما باید پیغام device corrupt را که قرمز رنگ می باشد، ببینید، که توجه به آن، لزومی نداشته، که این پیغام می گوید، که  شما در مرحله بعد می توانید، روت را انجام داده یا اینکه به تکرار مراحل قبلی بپردازید، تا هنگام روشن شدن گوشی، این پیغام را ببینید.

 1. روت کردن گوشی :

برای روت کردن، به دانلود فایل مبدل فشردگی ramdisk یعنی rce_univ.zip پرداخته و به حافظه خارجی انتقال دهید. چون SuperSU فقط فرمت gzip فایل ramdisks را قبول داشته و ما فرمت مان lz4  می باشد.

به دانلود آخرین نسخه SuperSU-v2.79.zip قابل فلش توسط ریکاوری TWRP پرداخته و آن را بفرستید به حافظه خراجی تان، گوشی را دوباره، ببرید به محیط فست بوت و در پاسخ به سوال decrypt data  کنسل را انتخاب کنید.

در صفحه بعد گزینه “keep read only” را در پاسخ سوالی در مورد modifying انتخاب کرده و Allow  نکرده، یعنیSwipe  از چپ به راست، نکنید.

با رفتن به قسمت backup  از boot یک نسخه پشتیبان تهیه کرده، زمانی هر مشکلی وجود داشت، می توانید به ریستور کردن این فایل بپردازید.

گزینه install  را انتخاب کنید.

در پایین سمت چپ، گزینه select storage را زده و micro sd card را کلیک کنید.

به نصب فایل rce_univ.zip  پرداخته، که باید Swipe انجام دهید. (این، فایل ramdisk را به  فرمت gzip برده، تا خواندن آن برای سوپر اس یو، ممکن باشد).

در پایان نصب، گزینه wipe یا reboot را هرگز انتخاب نکنید، فقط به انتخاب گزینه بازگشت، پرداخته و نصب فایل SuperSU را انجام دهید.

دوباره بدون اینکه wipe  یا reboot را فشار دهید، برگردید به عقب و دوباره به نصب فایل rce_univ.zip بپردازید.

حالا reboot به system کرده، که در حین روشن شدن، چند بار ریستارت، خواهد شد.

بخوانید  آموزش Root گوشی اندورید
0/5 (0 نقد و بررسی)