دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

4 ویژگی Google Drive گوشی الجی

Google Drive بر روی هر گوشی الجی اندرویدی نصب شده است و استفاده از آن به عنوان یک سرویس ذخیره سازی ابری اولیه وسوسه انگیز است. اما چیزهای بسیار بیشتر از این وجود دارد. می توانید از آن برای پشتیبان گیری، به عنوان یک اسکنر تصویر، برای اشتراک گذاری فایل و بسیاری موارد دیگر استفاده کنید. در اینجا ویژگی Google Drive گوشی الجی را انتخاب می کنیم که باید درباره آنها بدانید.

ویژگی Google Drive گوشی الجی
ویژگی Google Drive گوشی الجی

از تلفن خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

ویژگی Google Drive گوشی الجی برای ذخیره نسخه‌های پشتیبان تلفن همراه با سرویس Google One استفاده می‌شود. این می تواند از تنظیمات سیستم و برنامه و برخی از داده ها نسخه پشتیبان تهیه کند تا بتوانید به سرعت آن را پس از بازنشانی کارخانه یا هنگام ارتقا به دستگاه جدید بازیابی کنید.

برای استفاده از آن، Drive را باز کنید و به تنظیمات > پشتیبان‌گیری و بازنشانی بروید. اگر بیش از یک راه‌اندازی کرده‌اید، یک حساب را در قسمت «حافظه حساب» انتخاب کنید، و سپس مطمئن شوید که کلید کنار «پشتیبان‌گیری در Google One» روی روشن تنظیم شده است.

یک نسخه پشتیبان به صورت خودکار تحت این شرایط اجرا می شود:

  • تلفن شما در حال شارژ است و حداقل دو ساعت است که بیکار بوده است.
  • تلفن شما به وای فای متصل است.
  • حداقل 24 ساعت از آخرین نسخه پشتیبان می گذرد.

همچنین می توانید با زدن دکمه بزرگ Back up now به صورت دستی از گوشی الجی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

برای مشاهده موارد پشتیبان‌گیری شده، پشتیبان‌گیری‌ها را از منوی نوار کناری Drive انتخاب کنید. روی آن کلیک کنید تا ببینید کدام برنامه ها گنجانده شده اند. شما نمی توانید به فایل های فردی در پشتیبان گیری دسترسی داشته باشید.

بخوانید  بررسی گوشی LG V60 ThinQ

نقطه ضعف استفاده از Drive برای پشتیبان‌گیری این است که فقط روی برنامه‌های شخص ثالثی کار می‌کند که توسعه‌دهنده آن را پشتیبانی می‌کند. برخی از برنامه‌ها، مانند واتس‌اپ، از شما می‌خواهند که جداگانه پشتیبان‌گیری از چت‌ها را تنظیم کنید. برای اطمینان از اینکه کاملاً تحت پوشش هستید، گزینه‌های دیگر برای پشتیبان‌گیری از تلفن Android خود را بررسی کنید.

اسکن

عکس ها و اسناد

در ویژگی Google Drive گوشی الجی می توانید به طور کامل دنیای بدون کاغذ را در آغوش بگیرید. این برنامه به شما امکان می‌دهد عکس‌ها و اسناد قدیمی را اسکن کنید و از OCR پشتیبانی می‌کند که فایل‌های حاصل را کاملاً قابل جستجو می‌کند.

برای شروع اسکن، روی نماد + در گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید و Scan را انتخاب کنید. حالا از سند عکس بگیرید. این نرم افزار سعی می کند تصویر را مربع کند و همچنین هر عنصر ناخواسته را در اطراف لبه ها برش دهد.

در صورت نیاز، ابزار Crop را برای تنظیم برش انتخاب کنید و از ابزار Color برای ذخیره تصویر به عنوان یک سند رنگی یا سیاه و سفید استفاده کنید. در نهایت، تصویر خود را ذخیره کنید.

اگر اسناد زیادی را اسکن می کنید، می توانید یک میانبر به صفحه اصلی خود برای دسترسی آسان اضافه کنید. میانبر به عنوان یک ویجت در دسترس است. فرآیند اضافه کردن این بسته به تلفن یا لانچری که استفاده می کنید متفاوت است.

معمولاً روی یک نقطه خالی در صفحه اصلی به مدت طولانی فشار می دهید، ابزارک ها را انتخاب می کنید، سپس گزینه های Drive را پیدا می کنید. روی ویجت اسکن Drive ضربه بزنید و نگه دارید و آن را در صفحه اصلی به جای خود بکشید.

بخوانید  رفع 4 مشکلی که در گوشی G5 LG

فایل ها را در گوگل درایو به اشتراک بگذارید

ویژگی Google Drive گوشی الجی یک سرویس اشتراک فایل نیست، اما ممکن است در مواقعی لازم باشد فایلی را در دسترس عموم قرار دهید.

برای انجام این کار در برنامه:

  1. روی دکمه منوی سه نقطه در کنار فایل یا پوشه ضربه بزنید و سپس Manage access را انتخاب کنید.
  2. در زیر دسترسی عمومی، فایل باید به طور پیش فرض روی Restricted تنظیم شود. تغییر > محدود > افراد دارای پیوند را انتخاب کنید.
  3. اکنون روی Viewer (که باید به طور پیش فرض گزینه ای باشد که می بینید) ضربه بزنید و انتخاب کنید:
  • Viewer، اگر می خواهید شخصی که لینک دارد بتواند فایل را باز کند
  • نظردهنده، اگر می خواهید آنها بتوانند در مورد فایل نظر بدهند
  • ویرایشگر، اگر می خواهید آنها بتوانند فایل را ویرایش کنند
  1. اکنون دکمه برگشت را چند بار فشار دهید، سپس روی نماد پیوند در کنار دسترسی عمومی ضربه بزنید تا پیوند را در کلیپ بورد خود کپی کنید. اگر بیش از حد پیش رفتید، می‌توانید روی دکمه منوی سه نقطه در کنار فایل ضربه بزنید و گزینه Copy link را انتخاب کنید.

در ویژگی Google Drive گوشی الجی با استفاده از پیوند کپی شده در کلیپ‌بورد، می‌توانید آن را به صورت آنلاین، در مواردی مانند پیام Slack یا در ایمیل به جای پیوست ارسال کنید. هر کسی که به پیوند دسترسی داشته باشد، بسته به تنظیماتی که انتخاب کرده‌اید، می‌تواند فایل را ببیند یا ویرایش کند.

از طرف دیگر، می‌توانید دسترسی را فقط به افرادی محدود کنید که به طور خاص می‌خواهید بتوانند فایل را ببینند. در این حالت، تنظیمات Manage access را روی Restricted بگذارید و در عوض از منوی سه نقطه کنار نام فایل، Share را انتخاب کنید. اکنون می توانید افراد را با تایپ آدرس ایمیل آنها و انتخاب اینکه آیا آنها می توانند فایل را مشاهده، نظر یا ویرایش کنند، اضافه کنید.

بخوانید  آموزش اسکرین شات صفحه گوشی

برای حذف مجدد دسترسی، اشتراک گذاری را انتخاب کنید، روی نماد شخصی که فایل را با او به اشتراک گذاشته اید ضربه بزنید، دوباره او را از لیست انتخاب کنید و روی Remove ضربه بزنید.

فایل ها را در یک برنامه متفاوت باز کنید

در ویژگی Google Drive گوشی الجی در صورت امکان، باز کردن یک فایل در Google Drive آن را در خود Drive یا در برنامه پیش‌فرض برای آن نوع فایل باز می‌کند. این برای همه فایل‌های رایج، از جمله فایل‌های آفیس، PDF، تصاویر و بسیاری موارد دیگر صدق می‌کند. اما ممکن است برنامه های دیگری در گوشی الجی خود داشته باشید که بتواند این فایل ها را نیز مدیریت کند.

فقط روی دکمه منوی سه نقطه در کنار نام فایل ضربه بزنید، سپس Open with را انتخاب کنید. منوی Android Share باز می‌شود و تمام برنامه‌هایی را که در اختیار دارید و قادر به مدیریت این نوع فایل هستند را به شما نشان می‌دهد، بنابراین می‌توانید آن را از لیست انتخاب کنید. اگر برنامه دیگری وجود نداشته باشد، طبق معمول به طور خودکار در برنامه پیش فرض باز می شود.

مقاله علاقه مند آموزش تعویض آنتن گوشی LG Nexus 4

0/5 (0 نقد و بررسی)