دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

پر شدن رم گوشی الجی و خالی کردن آن

RAM جزء جدایی ناپذیر سخت افزار گوشی الجی اندرویدی شماست. بنابراین طبیعی است که هر بار که وضعیت آن را بررسی می کنید، وقتی تقریباً پر است احساس نگرانی کنید. اما باید؟ مدیریت RAM در طول سال ها به طور قابل توجهی تکامل یافته است. با بهینه سازی مداوم اندروید توسط گوگل، تلفن شما اکنون به خوبی مجهز شده است تا مدیریت رم را تا حد زیادی به صورت خودکار انجام دهد. بنابراین، اجازه دهید به برخی از سوالات رایجی که ممکن است در مورد پر شدن رم گوشی الجی خود و بهترین راه‌های مدیریت آن داشته باشید، پاسخ دهیم.

پر شدن رم گوشی الجی
پر شدن رم گوشی الجی

نحوه بررسی میزان مصرف رم و پر شدن رم گوشی الجی

برای پر شدن رم گوشی الجی قبل از بحث در مورد مسائل پیشرفته در مورد مدیریت RAM، بیایید نحوه بررسی میزان مصرف حافظه توسط هر برنامه را بررسی کنیم. می توانید این کار را از منوی تنظیمات خود انجام دهید یا می توانید به سراغ یک برنامه شخص ثالث بروید.

در اینجا نحوه بررسی میزان مصرف رم از منوی تنظیمات آورده شده است. ممکن است لازم باشد ابتدا گزینه های برنامه نویس را فعال کنید.

  1. به تنظیمات بروید.
  2. در نوار جستجو، «Memory» را تایپ کنید.
  3. ممکن است دو نتیجه جستجو وجود داشته باشد: حافظه و ذخیره سازی. بر روی هر یک از آنها ضربه بزنید، و شما را به منوی RAM می برد.

در این منو می توانید میزان مصرف کلی حافظه را مشاهده کنید و همچنین می توانید بررسی کنید که هر برنامه چقدر حافظه مصرف می کند. شما همچنین می توانید مدت زمان آماری مانند سه ساعت گذشته، شش ساعت، 12 ساعت یا روز را تنظیم کنید.

بخوانید  ترجمه با دوربین موبایل

همچنین، می‌توانید مصرف رم را با یک برنامه شخص ثالث مانند Memory Info یا Simple System Monitor نیز بررسی کنید. با این حال، اطلاعاتی که از داخل منوی تنظیمات دریافت می کنید باید کافی باشد.

اندروید چگونه رم را مدیریت می کند؟

برای پر شدن رم گوشی الجی مدیریت رم اندروید در طول سال ها بسیار بهبود یافته است. اکنون سیستم به طور هوشمندانه تصمیم می گیرد که کدام برنامه را ببندد و کدام یک را اجرا کند.

الگوریتمی که سیستم عامل اندروید از آن استفاده می‌کند، مشخص می‌کند که از کدام برنامه‌ها اغلب استفاده می‌کنید و آن برنامه‌ها را برای عملکرد سریع‌تر در حافظه نگه می‌دارد — دفعه بعد که به آن‌ها نیاز دارید، خیلی سریع‌تر بارگیری می‌شوند. سپس هر زمان که رم بیشتری برای کار دیگری نیاز باشد، سیستم بقیه را از حافظه حذف می کند.

آیا پر بودن رم شما مهم است؟

برای پر شدن رم گوشی الجی بنابراین، این ما را به این سوال می‌رساند: آیا مهم است که RAM شما پر باشد. پاسخ کوتاه یک نه است. RAM برای استفاده توسط سیستم وجود دارد. قرار نیست همیشه خالی بماند.

همانطور که در بالا ذکر شد، گوشی الجی اندرویدی شما دارای مدیریت خودکار RAM است. برنامه‌های شما را در حافظه نگه می‌دارد تا آن برنامه‌ها سریع‌تر باز شوند و کل تجربه Android شما را بهتر می‌کند. اگر برنامه ای را باز کنید و برای اجرای آن کمبود RAM وجود داشته باشد، سیستم شما به طور خودکار مقداری از RAM را برای آن پاک می کند بدون اینکه نیازی به انجام کاری داشته باشید.

بخوانید  فیلمبرداری صفحه گوشی اندرویدی

تنها زمانی که RAM کامل ممکن است مشکل ساز باشد، این است که شما به اندازه کافی از آن ندارید، که می تواند در دستگاه های قدیمی یا ارزان قیمت مشکل ساز باشد، یا اگر بازی های بسیار پیشرفته ای انجام می دهید. در این موارد، سیستم تمام تلاش خود را به کار می‌برد تا آنچه را که در دسترس است به‌کار گیرد، اما اگر گوشی الجی شما رم کافی برای کاری که انجام می‌دهید نداشته باشد، شاهد ضربه‌ای به عملکرد خواهید بود.

آیا باید همه برنامه های خود را از حافظه حذف کنید؟

برای پر شدن رم گوشی الجی بستن برنامه‌ها از نظر فنی آن برنامه‌ها را از حافظه حذف می‌کند، اما سوال اینجاست که آیا حتی نیاز به آزاد کردن RAM دارید یا خیر. همانطور که در مقاله گذشته خود بحث کردیم، بستن دائمی برنامه ها ایده خوبی نیست.

حذف برنامه ها از رم برای سیستم معکوس است. شما به سختی از آن سود می برید. عمر باتری شما را افزایش نمی دهد و برنامه های پیش زمینه با بستن برنامه های پس زمینه سریعتر اجرا نمی شوند.

چه مقدار رم نیاز دارید؟

برای پر شدن رم گوشی الجی پاسخ به این سوال بیشتر به این بستگی دارد که از گوشی الجی خود برای چه کاری استفاده می کنید. اگر بازی‌های سنگین‌تر و پرمصرف‌تری انجام می‌دهید، به رم بیشتری نیاز دارید. تا لحظه نگارش این مقاله، گوشی الجی های پرچمدار شرکت هایی مانند سامسونگ و وان پلاس تا 12 گیگابایت رم ارائه می کنند. با این حال، اگر تلفن شما دارای یک CPU قوی باشد، هر چیزی در حدود 8 گیگابایت باید کافی باشد، و 4 گیگابایت پایه مطلق است.

بخوانید  6 برنامه ضروری برای گوشی الجی

نگران مدیریت رم نباشید

همانطور که گفتیم، تلفن اندرویدی شما اکنون به اندازه کافی هوشمند است تا بتواند رم را برای شما مدیریت کند. به ندرت نیازی به انجام آن به صورت دستی وجود دارد. در صورتی که با چنین موقعیتی مواجه شدید، به سادگی بستن چند برنامه غیر ضروری این کار را انجام می دهد.

مقاله بلندگوی خارجی LG G3

0/5 (0 نقد و بررسی)