دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

در صورت افتادن گوشی الجی در آب چه باید کرد

افتادن گوشی الجی در آب. ریختن آب روی گوشی الجی یا انداختن آن در آب می تواند بسیار خسته کننده باشد. تقریباً همه ما این کار را انجام داده‌ایم … در استخر، توالت، در یک حوضچه، شما آن را نام ببرید. حتی اگر تلفن شما روشن نمی شود، وحشت نکنید! برای نجات گوشی الجی خیس می توانید از تکنیک های زیر استفاده کنید. ادامه دهید و این صفحه را نشانه گذاری کنید زیرا هرگز نمی دانید چه زمانی ممکن است بدشانسی به شما برسد! بهتر است آماده باشید.

افتادن گوشی الجی در آب
افتادن گوشی الجی در آب

چگونه آب را از گوشی الجی خود خارج کنیم

روش بازگرداندن گوشی الجی خیس به زندگی نسبتا ساده است. ما با تقسیم کردن آن به 5 مرحله، کار را برای شما آسانتر کرده ایم:

 گوشی الجی خود را در اسرع وقت از مایع خارج کنید

به طور کلی، هر چه دستگاه شما بیشتر در معرض آب قرار گیرد، احتمال آسیب بیشتر خواهد بود. اگر گوشی الجی خود را در مایعی انداختید، فورا آن را بیرون بیاورید و روی یک سطح تمیز و خشک قرار دهید. آن را با احتیاط بردارید، زیرا اگر بیش از حد آن را حرکت دهید، ممکن است مایع در سراسر دستگاه بریزد.

همچنین باید قاب محافظ یا صفحه نمایش گوشی الجی خود را در اسرع وقت بردارید زیرا ممکن است مایع بین آن و دستگاه نشت کرده باشد.

 گوشی الجی خود را خاموش کرده و باتری را خارج کنید

احتمالاً می دانید که آب و برق با هم ترکیب نمی شوند. آب می تواند باعث قطع شدن مدارهای الکتریکی فعال شود. با این حال، تأثیر مخربی بر وسایل الکترونیکی بدون انرژی ندارد.

بخوانید  یافتن گوشی ال جی G6

به همین دلیل است که اگر گوشی الجی هوشمند خود را در آب انداختید، ایده خوبی است که در اسرع وقت آن را خاموش کنید. در مرحله بعد، اگر می توانید (این برای برخی از مدل ها مانند آیفون امکان پذیر نیست)، دستگاه خود را باز کرده و باتری را خارج کنید.

اگر گوشی الجی شما دارای لوازم جانبی یا قطعات قابل جابجایی (سیم کارت، Micro-SD و غیره) است، باید آنها را برای هر موردی جدا کنید.

با پارچه تمیز بمالید

مایع باقیمانده روی گوشی الجی خود را با یک پارچه تمیز و جاذب، لکه پاک کنید. آیا می خواهید درگاه شارژ گوشی الجی خود را خشک کنید؟ پارچه یا سواب پنبه ای را وارد نکنید. بگذارید در هوا خشک شود. همچنین باید از فشار دادن بی مورد دکمه ها خودداری کنید.

گفتنی است، اگر گوشی الجی شما با مایع قندی (آبجو، آبمیوه و غیره) یا آب نمک تماس پیدا کرده است، ابتدا باید آن را با یک پارچه کمی مرطوب تمیز کنید، سپس آن را با یک پارچه خشک پاک کنید. این ممکن است غیر منطقی به نظر برسد، اما شما می‌خواهید از تشکیل کریستال‌های نمک یا قند با خشک شدن دستگاهتان جلوگیری کنید. نمک همچنین می تواند وسایل الکترونیکی خاصی را خورده کند.

 24 ساعت صبر کنید

مرحله بعدی انتظار است! تلفن خود را روی یک حوله تمیز و خشک در یک منطقه خشک و دارای تهویه مناسب قرار دهید و بگذارید حداقل 24 ساعت در هوا خشک شود. از سشوار برای تسریع روند استفاده نکنید! گرما ممکن است به اجزای شکننده گوشی الجی شما آسیب برساند و آسیب را افزایش دهد.

بخوانید  رفع مشکلات موبایل LG G6

 دستگاه خود را تست کنید

با هر شانسی، تلفن شما پس از خشک شدن کامل دوباره شروع به کار می کند. با این حال، طی چند روز آینده، باید مراقب نحوه عملکرد دستگاه خود باشید. شما باید ببینید که چگونه وظایف کلیدی مانند پخش موسیقی، گرفتن عکس و غیره را انجام می دهد تا بفهمید که آیا همه چیز به طور عادی کار می کند یا خیر. اگر متوجه هر گونه مشکلی شدید، از یک متخصص راهنمایی بخواهید. آنها می توانند به شما بگویند که آیا می توان مشکل را برطرف کرد یا باید گوشی الجی خود را تعویض کنید.

راه های دیگر برای نجات گوشی الجی هوشمند از آسیب آب

در حالی که روش فوق بهترین راه برای ذخیره گوشی الجی هوشمند شما است، استراتژی های آزمایش شده و واقعی زیر ممکن است در شرایط خاصی کارساز باشند.

گوشی الجی خود را در کیسه برنج قرار دهید

تئوری این است که برنج نپخته رطوبت را جذب می کند. تلفن خیس خود را به مدت 24 ساعت در یک کاسه برنج نپخته غوطه ور کنید تا به طور موثر قسمت های سخت دسترسی به تلفن خشک شود.

این روش هم در دسترس و هم مقرون به صرفه است. بالاخره چه کسی یک کیسه برنج در انباری خود ندارد؟ اگر این روش را امتحان کردید، مطمئن شوید که قبل از قرار دادن آن در برنج، دستگاه خود را با دقت در دستمال کاغذی بپیچید تا از وارد شدن دانه های برنج به شکاف ها یا درگاه شارژ جلوگیری کنید.

از قدرت خشک کن های مصنوعی استفاده کنید

این گزینه کمی کمتر از برنج در دسترس است. اما اگر ژل سیلیکا در دسترس دارید، از آن استفاده کنید. خشک‌کننده‌های مصنوعی عموماً بسیار مؤثرتر از برنج هستند و زمان خشک شدن را تا حد زیادی کاهش می‌دهند.

بخوانید  4 ویژگی Google Drive گوشی الجی

پیشنهاد مطالعه: روش های سریعتر شارژ کردن گوشی الجی 

0/5 (0 نقد و بررسی)