دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

IC تغذیه گوشی

IC تغذیه گوشی ال جی

موبایل ال جی دارای قطعاتی می باشد، که IC تغذیه گوشی ال جی به عنوان مهم ترین قطعه این دستگاه شناخته می شود چرا که اگر این قطعه مهم خراب شود منجر به مشکلات زیادی می شود.

وظایف IC تغذیه چیست؟

یکی از قطعات برد گوشی که در مورد آن صحبت خواهیم کرد، IC تغذیه می باشد، که این قطعه اهمیت زیادی در عملکرد موبایل دارد. IC تغذیه، تامین کننده ولتاژ و جریان مورد نیاز بُرد می باشد، که این ولتاژ در مسیر اجرای دستوراتش، مورد استفاده قرار می گیرد. کاربرد دیگر IC تغذیه، حفاظت در مدار می باشد، همچنین این قطعه انرژی سایر IC ها را نیز تامین می کند.

اما بهتر است که به وظایف IC تغذیه در گوشی ال جی بپردازیم:

این قطعه وظیفه کنترل درایور بک لایت را بر عهده دارد و به تغذیه بخش های مختلف می پردازد. این در حالی است که IC تغذیه، در مدل های دیگرِ موبایل، وظیفه تشخیص اتصال هدفون را نیز دارد. می توانید شاهد اتصال کلیدهای ولوم، کلید منو، کلید پاور و بعضا در برخی از مدل های دیگر موبایل، کلید سایلنت و کلید های دیگر را نیز، به IC تغذیه باشید.

کنترل دمای قطعاتی مثل  CPU، دوربین، پاور آمپلی فایر های  RF، باطری و…  با کمک  NTC و توسط IC تغذیه صورت می پذیرد. تا اینجا کاربرد مهم این قطعه در بخش ها و عملکرد های مختلف گوشی، بررسی شد به نحوی که اگر مشکلی برای IC تغذیه گوشی ال جی اتفاق افتد، چه پیامد بدی داشته و می تواند کار موبایل را مختل می سازد. لازم است که برای رفع اشکالات موجود در این قطعه و تعمیر آن، تکنسین های مجرب نمایندگی گوشی ال جی را در جریان بگذارید و با خیال آسوده آن را تعمیر نمایید.

بخوانید  تعویض باتری گوشی G4

 مشکلات این قطعه و خرابی های آن، همانطور که گفته شد، دارای پیامدهای جدی می باشد، که در صورت برطرف نشدن مشکل این قطعه، می تواند قطعات دیگر را هم تحت تاثیر خود قرار داده و باعث مشکلات جدی تری شود.

اثر خرابی IC تغذیه گوشی ال جی

در اثر بروز مشکلات زیر، بررسی قطعه IC تغذیه، جزو اولین اقدام می باشد:

  • خاموش شدن ناگهانی و روشن نشدن گوشی
  • عدم آنتن دهی موبایل
  • بروز ایراد در باتری

بروز ایراد در باتری گوشی ال جی

از آنجا که اتصال IC تغذیه توسط سه یا چهار پین به باتری موبایل می باشد، هرگونه ایراد در قطعه ICتغذیه، منجر به مشکلاتی در باتری می شود.

نکاتی درباره تعمیر  ICتغذیه گوشی ال جی

تعمیر  ICتغذیه گوشی ال جی ، بسیار مهم است و تعمیر این قطعه باید توسط متخصصانی صورت پذیرد که دارای مهارت و تجربه کافی بوده و بتوانند آن را در شرایطی خاص تعمیر کنند. همان طور که پیشتر گفته شد، قطعه IC دارای حساسیت بالایی می باشد، که اگر این قطعه به درستی تعمیر نشود و در روند تعمیر آن اشتباهی رخ دهد، مشکلات بیشتری برای این قطعه به وجود خواهد آمد.

این در حالی است که برای ترمیم این قطعه نیز نیاز به ابزار و تجهیزات پیشرفته ای می باشد، چرا که با پیشرفت هایی که این قطعه داشته است، وجود ابزار قدیمی در بعضی موارد، نتوانسته کمکی برای تعمیر آن داشته باشد.

در بخش تعمیر موبایل نمایندگی ال جی، می توانید از وجود متخصصان مجرب که توانایی تعمیر این قطعه را دارند، کمک گرفته و با بهره برداری از تجهیزات پیشرفته، بتوانید با تعمیر IC تغذیه گوشی ال جی خود، از موبایل تعمیر شده خود به درستی استفاده نمایید.

بخوانید  معرفی جدیدترین گوشی های ال جی

نکاتی درباره تعویض IC تغذیه موبایل ال جی

با تبحری که تکنسین های مجرب نمایندگی موبایل ال جی دارند، تا حد ممکن سعی بر تعمیر آی سی تغذیه موبایل ال جی می کنند، تا حتی المقدور از تعویض آن اجتناب کنند، ولی این امر همیشه اتفاق نمی افتد و با وجود شدت آسیب وارده به IC تغذیه موبایل ال جی، نمی توان آن را تعمیر کرد و این قطعه مهم را باید تعویض کنند، نکته بسیار مهم این جا است که استفاده نمودن از قطعه بی کیفیت در موبایل، به جای یک قطعه مناسب، می تواند مشکلات جدی تر، نه تنها در این قطعه بلکه در کل دستگاه موبایل، ایجاد کند.

اصل بودن قطعه IC تغذیه گوشی ال جی، بسیار مهم بوده و برای اصل بودن آن و  جایگزینی آن بهتر است به تکنسین های مجرب واحد تعمیرات موبایل ال جی اطمینان نمایید.

آشنایی با واحد تعمیرات موبایل ال جی

در واحد تعمیرات موبایل ال جی، می توانید از خدماتی زیادی استفاده کنید که یکی از آن ها  ترمیم انواع مدل های گوشی ال جی، می باشد، که برای ارتقاء خدمات خود، تجهیزات مدرنی در این واحد قرار داده اند و با وجود تعمیرکاران بسیار مجرب، توانسته اند، انواع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری گوشی های ال جی را برطرف سازند. گفتنی است که در این واحد تعمیر و تعویض IC گوشی ال جی، با استفاده از قطعات اورجینال صورت می پذیرد.

0/5 (0 نقد و بررسی)