دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

6 روش برای خنک کردن گوشی الجی

گوشی‌های هوشمند با افزایش قدرت و کاهش اندازه، هر روز پیشرفته‌تر می‌شوند. با این حال، این پیشرفت همچنین منجر به افزایش مشکل داغ شدن بیش از حد گوشی های هوشمند شده است. با قدرت پردازش بیشتر؛ گرمای بیشتری تولید می‌شود و می تواند در عملکرد دستگاه تاثیر بگذارد. این امر به ویژه در دستگاه های اندرویدی رایج است. دلیل اصلی گرم شدن بیش از حد در اندروید، سخت‌افزار بهینه‌نشده‌ای است که توسط سازندگان بدون آزمایش مناسب استفاده می‌شود. پردازنده‌ها به گیگا هرتز رسیده‌اند و رم تا 8 گیگابایت، گوشی‌های اندرویدی را بسیار قدرتمند و در عین حال قربانی داغ شدن بیش از حد می‌کنند. در زیر 6 روش برای خنک کردن گوشی را فهرست کرده ایم.

6 روش برای خنک کردن گوشی الجی

علت گرمای بیش از حد

یکی از 6 روش برای خنک کردن گوشی، قبل از یادگیری نحوه رفع داغ شدن بیش از حد گوشی الجی اندرویدی خود، مهم است که بدانید گرمای بیش از حد چه آسیبی می تواند ایجاد کند. حداقل چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد این است که گوشی الجی شما در اواسط استفاده ممکن است گیر کند یا خاموش شود. با این حال، اگر گوشی الجی خود را به طور مداوم بیش از حد گرم نگه دارید، می تواند منجر به آسیب دیدن اجزای داخلی و حتی غیرقابل استفاده کردن گوشی الجی شود.

بدترین چیزی که می توانید انتظار داشته باشید این است که گوشی الجی شما منفجر شود که منجر به آسیب فیزیکی شود. بنابراین بله، گرمای بیش از حد بد است و شما باید بسیار نگران باشید.

استفاده بیش از حد از گوشی الجی

یکی از 6 روش برای خنک کردن گوشی، به جای سرزنش گوشی اندرویدی به خاطر داغ شدن بیش از حد، ابتدا عادات استفاده خود را بررسی کنیم. گوشی‌های هوشمند قدرتمند هستند، اما برخلاف کنسول‌های بازی یا رایانه‌های شخصی برای استفاده مداوم ساخته نشده‌اند. صرفاً به این دلیل که سیستم خنک کننده (و فضا) محدودی دارند و به باتری که گرمای بیشتری تولید می کند وابسته هستند.

اگر بازی‌های گرافیکی سریع را برای مدت طولانی در گوشی اندروید خود بازی می‌کنید، به راحتی می‌تواند آن را گرم کند. در طول چنین پردازش بالایی، RAM، CPU، GPU و باتری گوشی شما باید واقعاً سخت کار کنند. همه این قطعات سخت افزاری گرما تولید می کنند و گوشی شما را بیش از حد گرم می کنند.

بخوانید  ردیابی گوشی گم شده

اکنون ما به شما توصیه نمی کنیم که بازی های گرافیکی فشرده یا استفاده از سایر برنامه های سنگین را متوقف کنید، اما ایجاد تعادل مهم است. برای یک گوشی اندرویدی جدیدتر، 1 تا 2 ساعت استفاده زیاد و 20 تا 30 دقیقه استراحت باید به خنک نگه داشتن گوشی اندرویدی شما کمک کند. اگرچه، ممکن است مجبور شوید زمان استفاده را برای گوشی الجی‌های قدیمی‌تر (مخصوصاً بالای یک سال) کاهش دهید.

داغ شدن بیش از حد باتری

یکی از 6 روش برای خنک کردن گوشی، معیوب بودن باتری رایج ترین دلیل داغ شدن بیش از حد گوشی است. ممکن است گوشی شما خوب باشد، اما اگر باتری گوشی شما بیش از حد داغ شود، ممکن است کل گوشی را گرم کند. برای تشخیص باتری معیوب، ببینید آیا پشت گوشی شما بیش از سایر قسمت‌ها گرم می‌شود یا خیر. همچنین سعی کنید باتری را در بیاورید و میزان داغ بودن آن را نسبت به گوشی مقایسه کنید.

علاوه بر این، اکثر گوشی‌های اندرویدی دارای ابزار داخلی اطلاعات باتری برای مشاهده سلامت و دمای باتری هستند. به برنامه شماره گیر گوشی الجی خود (از جایی که تماس برقرار می کنید) بروید و *#*#4636#*#* را در آن وارد کنید. یک گزینه “اطلاعات باتری” باید ظاهر شود، روی آن ضربه بزنید و سلامت باتری و دمای باتری را مشاهده خواهید کرد.

سلامت باتری باید “خوب” باشد، هر چیز دیگری باید باعث نگرانی شود. در مورد دمای باتری، باید بین 25 تا 40 درجه سانتیگراد باشد که 40 درجه سانتیگراد فقط با استفاده بسیار زیاد باید برسد. اگر دمای باتری شما بالای 50 درجه سانتیگراد باشد، احتمال معیوب بودن آن وجود دارد.

اگر گوشی الجی اندرویدی شما از ویژگی اطلاعات باتری پشتیبانی نمی‌کند، می‌توانید از برنامه رایگان AccuBattery نیز برای دریافت اطلاعاتی درباره سلامت و دمای باتری استفاده کنید. در صورتی که باتری گوشی شما مقصر بوده است، باید آن را با یک باتری جدید (در صورت امکان) تعویض کنید.

بخوانید  مشکلات متداول گوشی الجی همراه نکات

داغ شدن بیش از حد گوشی الجی هنگام شارژ

اگر گوشی الجی شما در هنگام شارژ شدن بیش از حد گرم می شود، ممکن است مشکل از باتری یا شارژر باشد. از دستورالعمل های نکته بالا استفاده کنید تا وضعیت سلامت باتری خود را ببینید و از خوب بودن آن مطمئن شوید. برای شارژر، هم شارژر و هم کابل دیتا را تعویض کنید تا ببینید علت آن یکی از آنهاست. اگر هر یک از این قطعات را معیوب دیدید، باید آن را تعویض کنید.

علاوه بر این، مطمئن شوید که گوشی در هنگام شارژ در مکانی خفه کننده مانند زیر بالش قرار نگیرد. از آنجایی که شارژ در حال حاضر گرما ایجاد می کند، منابع گرمایشی بیشتر می تواند منجر به داغ شدن بیش از حد گوشی شود.

همچنین به خاطر داشته باشید که هرگز یک برنامه/بازی سنگین را شارژ نکنید و به طور همزمان روی گوشی استفاده نکنید. شارژ کردن گوشی الجی باعث تولید گرما می شود و نرم افزارهای سنگین منجر به گرم شدن تمام اجزای گوشی می شود و این می تواند گوشی شما را بیش از حد داغ کند.

قاب گوشی اندرویدی شما

یکی از 6 روش برای خنک کردن گوشی، اگر گوشی خود را برای محافظت یا صرفاً برای اینکه ظاهر خوبی داشته باشد در یک قاب قرار داده اید، ممکن است مشکل از آن باشد. قاب ها معمولاً از مواد عایق مانند پلاستیک یا چرم ساخته می شوند. چنین موادی می توانند گرما را در داخل و سرما را در خارج نگه دارند و منجر به گرمای بیش از حد شوند. قاب گوشی را بردارید و از آن استفاده کنید تا ببینید آیا هنوز داغ می شود یا خیر.

اگر متوجه شدید که کیس باعث ایجاد مشکل شده است، آن را بردارید یا با یک مورد بازتر جایگزین کنید. تعویض کیس باید از جلو باز و در پشت سبک تر باشد. در صورت امکان، می‌توانید پشت قاب گوشی فعلی خود را نیز سوراخ کنید تا خفگی آن کمتر شود. بهتر از همه، می‌توانید یک قاب خنک‌کننده گوشی الجی همراه – مانند این مورد از R&B – تهیه کنید که در واقع به خنک شدن گوشی الجی شما کمک می‌کند.

بخوانید  دلایل داغ شدن موبایل الجی

6 روش برای خنک کردن گوشی الجی

بدافزارها و ویروس ها

یکی از 6 روش برای خنک کردن گوشی، بدافزار همچنین می‌تواند دلیل داغ شدن بیش از حد باشد، زیرا چنین برنامه‌های مخربی به گونه‌ای پیکربندی نشده‌اند که بر روی منابع آسان باشند. Avast Mobile Security & Antivirus را دانلود کنید و گوشی خود را برای هر گونه بدافزار یا ویروس اسکن کنید. هر نوع بدافزاری را پیدا و حذف می کند و به شما اطلاع می دهد که چه چیزی حذف شده است. بعد از اسکن، دوباره از گوشی خود استفاده کنید و ببینید داغ می شود یا خیر.

کنترل برنامه های پس زمینه

اگر به طور گسترده از گوشی الجی اندرویدی خود استفاده نمی کنید و هنوز بیش از حد گرم می شود، ممکن است برنامه های پس زمینه باشد. بسیاری از برنامه ها در پس زمینه اجرا می شوند تا ویژگی های خود را ارائه دهند، بنابراین حتی اگر آنها را ببندید. آنها هنوز از منابع استفاده می کنند و گوشی الجی را گرم می کنند. می توانید به Settings > Apps > Background Apps بروید تا همه برنامه های در حال اجرا در پس زمینه را ببینید و آنها را متوقف کنید. با این حال، من به شما توصیه می کنم برنامه رایگان Greenify را برای اندروید امتحان کنید که می تواند این فرآیند را خودکار کند.

برنامه Greenify زمانی که برنامه ها را برای مدت طولانی استفاده نکنید، به طور خودکار در حالت Hibernate قرار می دهد. این اطمینان حاصل می کند که هیچ برنامه پس زمینه سرکشی منابع را به سرقت نمی برد و گوشی الجی شما را گرم نمی کند.

بیشتر بدانید: 5 برنامه امنیتی برای گوشی الجی

0/5 (0 نقد و بررسی)