دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

ردیابی گوشی گم شده

ردیابی گوشی گم شده یا سرقت شده

گم شدن یا به سرقت رفتن تلفن همراه یکی از ناخوشایندترین اتفاقاتیست که ممکن است تجربه کنید. علاوه بر خسارت مالی، چنانچه اطلاعات شخصی و مهمی را در گوشی ذخیره کرده باشید، این احتمال وجود دارد که اطلاعات شما به دست افراد سودجو بیافتد. بنابراین مهم‌ترین کاری که باید انجام دهید، این است که اقدامات لازم برای پیش گیری از بروز چنین اتفاقی را در نظر داشته باشید. اما اگر این اتفاق رخ داده باشد چه؟ احتمالا روزها و هفته‌ها ذهنتان پریشان می‌شود و به دنبال راهی برای پیدا کردن تلفن همراه خود خواهید بود. خوشبختانه راه‌هایی وجود دارد که بتوان امیدوار بود دستگاه گم شده پیدا شود و در واقع فرآیند ردیابی گوشی گم شده یا سرقت شده شکل گیرد. با ما همراه باشید تا شما را با روش های یافتن رد گوشی گم شده آشنا سازیم.

ردیابی گوشی گم شده یا سرقت شده از طریق نرم افزار

ردیابی گوشی گم شده یا سرقت شده باید متناسب با نوع سیستم عامل دستگاه شما شکل گیرد. اما به طور کلی نرم‌افزارهای بسیاری را می‌توان برای ردگیری گوشی استفاده کرد. از جمله نرم‌افزارهای کاربردی در این حوزه می‌توان به اپ‌های Cerberus، Prey Anti-Theft و … اشاره کرد. هر کدام از این اپ‌ها به راحتی در گوگل پلی پیدا می شوند. البته مسلما استفاده از این نرم‌افزارها تنها زمانی کاربردی خواهد بود که از قبل بر روی گوشی شما نصب شده باشند.

استفاده از گوگل برای یافتن رد گوشی گم شده

چنانچه گوشی شما از سیستم عامل اندروید استفاده می کند، جهت شکل گیری فرآیند ردیابی گوشی گم شده یا سرقت شده، می توانید از گوگل استفاده کنید. زمانی که شما حساب کاربری گوگل خود را بر روی تلفن همراه وارد کرده باشید و گوشی به اینترنت متصل باشد، گوگل به شما امکان این را می‌دهد که مکان گوشی و آخرین جاهایی که دستگاه در آن حضور داشته را ببینید. همچنین می‌توانید از این طریق، آلارم گوشی را به صدا دربیاورید (حتی اگر گوشی بر روی حالت بی‌صدا باشد)، اطلاعات روی گوشی را قفل کنید و یا این اطلاعات را به کلی پاک کنید.

بخوانید  کد های مخفی USSD موبایل

کمک گرفتن از اپراتورهای تلفن همراه در فرآیند ردیابی گوشی سرقت شده

اگر گوشی همراه شما خاموش باشد و یا به هر دلیلی به اینترنت متصل نباشید، تنها کاری که جهت ردیابی گوشی گم شده یا سرقت شده می‌توان انجام داد، کمک گرفتن از اپراتورهای تلفن شماست. هر یک از اپراتورهای مختلف موجود در کشور ما مانند ایرانسل و همراه اول روش ها و کدهای پیگیری خاصی دارند که می توانند جایگاه گوشی شما را بیابند.

از آنجایی که هر یک از روش هایی که جهت یافتن رد گوشی گم شده ارائه گردید، ممکن است با مشکلات و اختلالاتی نیز همراه باشند، پیشنهاد می شود با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات موبایل ال جی تماس حاصل نمایید.

0/5 (0 نقد و بررسی)