دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعویض باتری گوشی

امروزه با پیشرفته و هوشمند شدن گوشی و حجم بالای نرم افزارها، مشکلات باتری افزایش پیدا کرده است. به همین دلیل برای افزایش کارایی، باتری های امروزی از جنس لیتیوم یونی ساخته می شوند. با این حال با توجه به ساختار و ماهیت  و حتی افزایش ظرفیت تا 5000 میلی آمپر هنوز راه زیادی برای ساخت یک باتری کارآمد وجود دارد و مشکلاتی را برای کاربران به همراه خواهند داشت.  اگر مشکلات باتری به شکل نرم افزاری (کالیبره کردن) تعمیر نشد باید تعویض گردند. مرکز تعمیرات الجی با دارا بودن متخصصان کارآمد و تجهیزات پیشرفته و  به کار بردن جنس اصل اقدام به تعویض باتری می کنند.

باتری الجی

اگر یکی از نشانه های خرابی باتری را مشاهده کردید به احتمال زیاد نیاز به تعویض دارد. اگر گوشی شما سالم باشد و تنها باتری آن خراب شده بهتر است باتری تعویض شود اما اگر گوشی هم دچار شکستگی و خرابی است، با در نظر گرفتن قیمت باتری و همین طور گوشی جدید می توان در این مورد تصمیم گرفت.

تعویض باتری یک امر اجتناب ناپذیر است و مهم ترین چالشی که برای تعویض باتری گوشی پیش رویتان قرار خواهد گرفت خرید و نصب یک باتری اصل و اورجینال می باشد. متأسفانه در بازار، نمونه های تقلبی و با قیمت های متفاوت فراوان است. روش های تشخیص باتری اصل از تقلبی وجود دارد اما برای هر کسی راحت نیست، مرکز تعمیرات الجی با تکنسین های مجرب این اطمینان را به شما می دهد که تمام تعمیرات و تعویض با قطعات اصل و ضمانت صورت می گیرد.

هنگام خرابی باتری این مشکلات برای گوشی پیش می آید:

  • گوشی خود به خود خاموش می شود؛
  • گوشی هنگ می کند؛
  • باتری سریع خالی می شود؛
  • باتری بیش از حد داغ می کند.

اگر این مشکلات قفط یک بار یا کم رخ داد به معنای خرابی باتری نیست و زمانی که این مشکلات به دفعات رخ بدهد به خرابی باتری باید یقین نمود.

با استفاده صحیح و بهتر گوشی می توان به عمر باتری کمک کرد. با رعایت نکات زیر به افزایش عمر باتری کمک کنید:

  • استفاده از شارژر اصل؛
  • جلوگیری از شارژ بیش از حد؛
  • هنگام شارژ از گوشی استفاده نکنید؛
  • غیر فعال کردن سرویس هایی که استفاده نمی کنید.

و …

تفاوت باتری لیتیومی یونی با پلیمری

امروزه بیشتر گوشی ها از باتری لیتیومی یونی یا پلیمری استفاده می کنند که شباهت های فراوانی دارند. یکی از مزیت های این دو حفظ ظرفیت باتری (با توجه به کاهش ظرفیت مفید) نسبت به نسل های قبلی است و هر چقدر باتری کمتر تخلیه گردد و مرحله شارژ انجام گیرد طول عمر آن بیشتر خواهد بود. به علاوه وزن کمتری دارند و به هر شکل هندسی که سازندگان طراحی کنند ساخته می شوند. از مزایا و معایب باتری لیتیومی یونی می توان به بالا بودن چگالی انرژی، عمر بیشتر، داشتن مدار محافظ و وزن بیشتر اشاره کرد. در مقابل باتری لیتیوم پلی مر سبک تر، عمر مفید کمتری داشته و در سطح خود دشارژ  پایینی دارند.

مرکز تعمیرات با بیش از 15 تکنسین آموزش دیده و مجرب در بخش های تخصصی ارائه خدمات تعمیرات موبایل و تبلت، لپ تاپ و نوت بوک، تلویزیون و سینما خانگی، مانیتور، پرینتر و فتوکپی، لوازم الکترونیکی در کوتاه ترین زمان با تعرفه اتحادیه و ضمانت تعمیر و در صورت نیاز برای سهولت در رفاه و ارائه خدمات بهتر مشتری ارسال پیک برای دریافت دستگاه معیوب و تحویل در محل دستگاه تعمیر می شود.

در صورت خرابی دستگاه مشتری با مرکز تماس گرفته و مشکل دستگاه را اعلام می کند. کارشناسان مشاوره های لازم را در مورد اقدامات اولیه انجام می دهند. پس از تحویل دستگاه آسیب دیده تعمیرکاران با استفاده از تجهیزات پیشرفته و هوشمند به بررسی و عیب یابی دستگاه می پردازند. در مرکز تعمیرات الجی دستگاه آسیب دیده توسط تکنسین های تعمیر با استفاده از تجهیزات بروز تعمیر می شود. پس از تعمیر دستگاه با ضمانت تحویل داده می شود.