دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

آی سی تغذیه موبایل

آی سی تغذیه موبایل ال جی چگونه کار می کند؟

آی سی تغذیه، عنوان قطعه ای در گوشی های هوشمند است که تامین ولتاژ مورد نیاز دستگاه را فراهم می کند. ساختار این قطعه بسیار ظریف است و به دلیل ارتباط با جریان برق، به شدت در معرض آسیب دیدگی و خرابی قرار دارد. نکته دیگر این که عملکرد آی سی جوری تنظیم شده که روی کلیه بخش های گوشی تاثیر می گذارد؛ این یعنی خرابی یا از کار افتادن قطعه مورد بحث، می تواند زمینه ساز بروز ایرادهای اساسی در کارکرد کلی موبایل گردد. با توجه به اهمیت بالای قطعه مورد بحث، بر آن شدیم تا با کمک کارشناسان تعمیر موبایل، اطلاعاتی را در مورد آن به شما عزیزان ارائه دهیم. این اطلاعات به شما کمک می کند که ضمن شناخت ساختار و ماهیت عملکردی آی سی تغذیه موبایل ال جی ، تعمیرات آن را در زمان مناسب انجام دهید.

با تعمیر به موقع این قطعه، از بروز مشکلات جدی تر در گوشی نیز پیشگیری به عمل خواهد آمد. مهندسین IT نمایندگی تعمیرات ال جی نیز در خدمت شما هستند تا قطعه مذکور را به شکل حرفه ای، ترمیم یا تعویض نمایند.

آی سی تغذیه موبایل ال جی

برد به عنوان مغز گوشی های هوشمند و هدایتگر سایر بخش های این دستگاه، از بخش های متعددی تشکیل شده که با هماهنگی با هم، عملکردهای گوشی را امکان پذیر می کنند. یکی از این قطعات، که برای تامین ولتاژ و جریان در مسیر اجرای دستور و همچنین برای حفاظت در مدار و تامین انرژی سایر آی سی ها مورد استفاده قرار می گیرد، آی سی تغذیه نام دارد. کنترل درایور بک لایت و تامین تغذیه بخش های مختلف موبایل نیز بر عهده ی این آی سی بوده و جالب تر این که، در صورت اتصالی هدفون هم همین قطعه مشکل را تشخیص می دهد.

بخوانید  علت خاموش شدن گوشی الجی

آی سی تغذیه موبایل ال جی همچنین وظیفه کنترل کلیدهای ولوم، کلید منو، کلید پاور و در بعضی از گوشی ها کلید سایلنت و کلید های دیگر را نیز بر عهده دارد. عملکرد این قطعه به همین موارد خلاصه نشده و هدایت و کنترل  NTC  کنترل دمای CPU، پاور آمپلی فایر های RF، دوربین، باطری و… را نیز باید به وظایف آن افزود. با توجه به وظایف گسترده قطعه مورد بحث، کاملا واضح است که خرابی آن تا چه اندازه بر گوشی تاثیر خواهد گذاشت؛ به همین دلیل است که تکنسین های نمایندگی تعمیر موبایل ال جی همواره بر ترمیم به موقع آی سی تغذیه گوشی LG تاکید دارند.

تعمیرات آی سی تغذیه موبایل lg

تیم تعمیراتی نمایندگی تعمیر موبایل ال جی ، برای ترمیم آی سی تغذیه و مشکلات ناشی از خرابی این قطعه، روش های مختلفی را پیاده می کند. همکاران ما پس از باز کردن گوشی، شدت آسیب دیدگی را مشخص می کنند. سپس با توجه به میزان خرابی، تصمیم به تعمیر و یا تعویض قطعه مذکور می گیرند. البته باید بدانید که آی سی تغذیه موبایل ال جی در اغلب موارد قابل تعمیر نبوده و باید تعویض گردد.

پس از جدا کردن آی سی قدیمی، قطعه جدید با دقت و احتیاط خاصی جایگزین خواهد شد. بروز هرگونه خطا در این روند، می تواند منجر به از کار افتادن برد شده و تعمیرکار را ناچار به تعویض برد نماید. برای این که با چنین مشکلات و خطاهایی مواجه نشوید، توصیه می کنیم تعمیر آی سی تغذیه موبایل ال جی خود را به تکنسین های مجرب و دوره دیده نمایندگی تعمیرات ال جی در مرکز سخت افزار ایران واگذار نمایید.

بخوانید  مشکل اتصالات گوشی ال جی

علائم خرابی آی سی تغذیه گوشی ال جی

اگر شما بدانید که کدام مشکلات گوشی، نشانه خرابی و یا از کار افتادن آی سی تغذیه موبایل ال جی است، بدون شک می توانید اقدامات تعمیراتی را با سرعت بیشتری انجام دهید. یکی از مهم ترین علائم خرابی آی سی تغذیه، این است که گوشی به صورت ناگهانی خاموش می شود. دلیل این مساله این است که با از کار افتادن آی سی تغذیه، ولتاژ مورد نیاز به میزان کافی به برد و مدارها نمی رسد. دیگر علامتی که در تعمیر آی سی تغذیه گوشی ال جی مورد توجه قرار می گیرد، مشکلات آنتن دهی دستگاه است.

گاهی مشاهده می شود که علی رغم صحت و کیفیت مطلوب شبکه، آنتن دهی با اختلال مواجه می شود. از طرفی چون این بخش به باتری متصل می شود، خرابی آن روی باتری هم تاثیرات منفی خواهد داشت. چنانچه هریک از موارد زیر را در گوشی ال جی خود مشاهده کردید، در اولین فرصت اقدام به تعمیر یا تعویض آی سی تغذیه موبایل lg خود نمایید؛ فراموش نکنید که تداوم هریک از موارد ذکر شده، خسارات جبران ناپذیری را برای شما به دنبال خواهد داشت.

0/5 (0 نقد و بررسی)

1 دیدگاه دربارهٔ «آی سی تغذیه موبایل»

 1. سلام
  بنده گوشی ال جی ایکس ونچر دارم که یه مدته بدجور به مشکل خورده
  ریشت شدنای ناگهانی و بیرون پریدن از برنامه ها….
  و کند شدن بی اندازه…البته گاهی وقتا بدون مشکل کار میکنه اما اکثرا هون حالتیه…
  پارشال شوکت شارژش خراب شد مجبور شدم بدم تعمیر الان شارژ میکنه اما با ولتاژ خیلی پایین بصورتی که شب تا صبح هم توی شارژ باشه بازم فول نمیشه
  خسلی هم حرارت گوشی بالا میره گاهی اوقات حتی زمانی که درحال استفاده کردن نیاشه
  بنظرتو این مشکلات رفع شدنی هشتن
  خوشحال میشم راهنمایی بفرمایید

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.