دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

روش تعمیر گوشی آب خورده

اگر گوشی موبایل در تماس با حجم زیادی از آب قرار گیرد، آب می­تواند از پورت ها و جک هدفون و شارژر راه خود را به درون دستگاه پیدا کند که در نتیجه یک جریان الکتریکی را با خود حمل خواهد کرد و برد گوشی را می­سوزاند. البته نگران نباشید زیرا تعمیر گوشی آب خورده غیر ممکن نیست و بسته به میزان آب خوردگی گوشی، شانس تعمیر آن نیز تغییر خواهد کرد.

چند نکته الزامی در ابتدای آب خوردگی

  • سریعا گوشی را از محیط خیس بیرون آورده و خاموش کنید
  • با دستکش یا پارچه تمیز آن را تمیز کنید
  • تا حد امکان گوشی را خشک کنید
  • در صورت امکان، باتری را جدا کنید
  • گوشی را عمودی قرار دهید

اجازه ندهید گوشی موبایل به خودی خود خشک شود. در ابتدای کار آسیب وارده شاید قابل مشاهده نباشد اما زمان می­برد تا آب به بخش های آسیب پذیر گوشی برسد.  اگر به دستگاه فرصت خشک شدن طبیعی را بدهید، در ساعات آینده شاهد روشن نشدن گوشی خود خواهید بود. همچنین، جایی که گوشی در آب میافتد نیز مهم است. اگر دستگاه شما در یک چاله­ی آب یا کاسه­ی توالت پرت شود خیلی تفاوت دارد با اینکه در دریا گوشی را بندازید.

اقدام های مضر و اشتباه

این کارها را تحت هیچ شرایطی انجام ندهید زیرا ممکن است آسیب جبران ناپذیری را به گوشی شما وارد کنند. هر کاری که در این برهه می­کنید می­تواند به قیمت نجات دادن یا وارد شدن آسیب به گوشی تمام شود.

خشک کردن گوشی در ماکروویو

شاید خیلی بدیهی بنظر برسد اما این کار بسیار خطرناک است و می­تواند باعث آتش سوزی شود.

بخوانید  نحوه سفارشی سازی نشانگر باتری

خشک کردن گوشی با سشوار و رادیاتور

گرمای سشوار و رادیاتور صرفا به سوزاندن قطعه های نیمه آسیب دیده کمک می­کند و کار درست یا موثری نیست.

قرار دادن گوشی در کیسه برنج

تحقیقات نشان داده است که این کار تاثیر چندانی ندارد. شاید مقدار کمی از آب را از این طریق بتوان خارج کرد، اما آنقدر آهسته انجام می­شود که آب فرصت فرسوده کردن قطعات را به راحتی پیدا می­کند.

فشار دادن دکمه های دستگاه یا روشن کردن آن

فشار دادن دکمه ها فقط آب را به نقاطی که نباید، می­برد و باعث فرسوده شدن سریعتر قطعات شما خواهد شد. همچنین روشن کردن دستگاه باعث به جریان انداختن الکتریسیته در گوشی می­شود که در نهایت می­تواند باعث سوختن مدار گوشی شود.

اگر تمامی نکات بالا را رعایت کردید، شانس خوبی برای نجات گوشی خود دارید. حالا وقت آن است که با یک متخصص این حوزه تماس گرفته و سریعا گوشی خود را به آن ها برسانید تا ادامه مراحل انجام شود.

نکات مفید برای پیشگیری از آب خوردگی

اگر واقع بینانه به قضیه نگاه کنیم، چیزی به نام گوشی یا کیس ضدآب وجود ندارد، اما مقاومت بیشتری نسبت به آب به نسبت دستگاه های دیگر دارند. به همین دلیل حتی اگر گوشی شما ضدآب باشد، یک کیس یا کاور ضدآب می­تواند شما را در این مواقع نجات دهد زیرا همانطور که می­دانید حادثه خبر نمی­کند.

در مکان هایی که احتمال افتادن گوشی در آب وجود دارد، آن را در جیب بگذارید یا محکم در دستان خود نگه دارید تا خوشبختانه هیچوقت دیگر این اتفاق برای شما نیافتد.

بخوانید  تعمیر گوشی آب خورده

هزینه­ی تعمیر گوشی آب خورده

هزینه­ی وارده کاملا بستگی به میزان آسیب دیدگی دارد. اگر آب به مدار اصلی گوشی نفوذ کرده باشد هزینه­ی تعمیر بالا خواهد رفت. اما درکل، محاسبه­ی هزینه تعمیر آب خوردگی گوشی قثط توسط متخصص این حوزه بررسی می­شود.

در آخر، سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و مراحل بالا را به ترتیب انجام دهید و خیالتان راحت باشد که تمام کاری را که می­توانستید انجام داده اید و بقیه ماجرا در درستان کارشناسان این حوزه می­باشد.

مقالات مرتبط:

کند شدن موبایل ال جی

0/5 (0 نقد و بررسی)