دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

تعویض سوکت هندزفری Nexus 4

سوکت هندزفری Nexus 4 چگونه تعویض می شود؟

تا به حال شده هندزفری خود را بدون وجود مشکل در هندزفری یا سیمِ آن، به نکسوس 4 متصل کرده ولی هیچ صدایی نشنوید؟ امکان دارد، که ایراد این مساله، مربوط به سوکت هندز فری باشد، که باید آن را تعویض کنید، برای نحوه تعویض آن، در ادامه مطالب، با ما همرا باشید.

مواردی که برای تعویض سوکت هندزفری نیاز دارید

قطعات مورد نیاز

سوکت هندزفری Nexus 4

ابزار مورد نیاز برای تعویض سوکت هندزفری

 • پیچ گوشتی فیلیپس
 • قاب باز کن
 • پیک
 • ساکشن کاپ
 • اسپاتول (نوک تیز و نوک پهن)
 • پنس (سر کج و سر صاف)
 • آی‌اوپنر (iOpener)، هیتر یا سشوار

مراحل تعویض سوکت هندزفری نکسوس 4

 • خشاب سیم کارت را جدا کنید
 • باید اول به خالی کردن باطری، پرداخته، که برای این کار، شارژ کمتر از 25 درصد، کفایت می کند. این کار به علت جلوگیری از انفجار می باشد.
 • بعد از خاموش کردنِ نکسوس 4، با استفاده از سوزن باز کننده سیم کارت گوشی را بیرون بیاورید.
 • بعد از خارج کردن خشاب سیم کارت از گوشی، خشاب سیم کارت و متعلقاتش را در کناری بگذارید.

دو پیچ لبه زیرین را باز کنید

پیچ گوشتی T5 Torx را برداشته، و دو پیچ مشخص شده را، مطابق تصویر، جهت جداسازی از لبه زیرین قاب Nexus 4 به کار گیرید.

درب پشت را جدا سازید

نکته: نکسوس 4 دارای قابی جداشدنی بوده، یعنی برای جدا ساختن آن، از دستگاه نیازی به گرما دادن به لبه های قاب این گوشی، نبوده و به راحتی می توانید، آن را جدا سازید. مانند تصویر، در شکاف بین درب پشت و بدنه اصلی، با قرار دادن قاب باز کن پلاستیکی در آن، طوری آن را حرکت داده، که به شل شدن حداقل 3 لبه درب پشت گوشی، اطمینان حاصل کنید، بعد با دستِ خود، به جدا سازی درب پشت از بدنه، پرداخته و آن را در جایی بگذارید.

بخوانید  آموزش تعویض آنتن گوشی LG Nexus 4

کانکتور باتری را آزاد کنید

برای  آزاد کردن براکت روی کانکتور باطری، باید طبق تصویر، دو پیچ را باز کنید، پیچ هایی که دارای ضخامت 1.8 میلیمتری بوده، برای آزاد شدن کانکتور باتری از روی سوکت، باید توسط قاب باز کن این کار انجام گیرد، به این ترتیب که با گذاشتن زیر کانکتور باطری و حرکت آن به سمت بالا که باید با آرامش باشد، کانکتور باتری آزاد خواهد شد.

نکته: مواظب باشید، که آسیبی به کانکتور یا سوکت روی برد گوشی نرسانید.

باتری را جدا کنید

نکته: نصب چسب های خاصی، در پشت باتری نکسوس 4، به دلیل جا افتادن باطری می باشد. بنابر این با آزاد کردنِ چسب ها با دقت و حوصله، می توانید، باطری را بعد از آن، تعویض کنید.

 بعد طبق تصویر، از بالای باطری توسط قاب بازکن پلاستیکی، باطری را از دستگاه کمی فاصله داده، بعد با دست باطری را به آرامی از دستگاه جدا کرده، اگر نیاز بود که در جدا سازی باطری از قاب باز کن کارتی استفاده شود، به جای اینکه با زور به جداسازی باطری بپردازید، بهتر است، قاب باز کن باطری را در لبه زیر باتری گذاشته و به جدا سازی آن بپردازید.

بعد از جداسازی باتری، آن را در جایی که آسیب نبیند، کنار بگذارید.

فریم میانی را جدا کنید

نکته: فریم میانی کاور پلاستیکی می باشد، که روی مادربرد نکسوس 4 بوده، که برای دسترسی به قطعات مادربرد و سخت افزار، این فریم باید برداشته شود. در باز کردن پیچ ها اصلا فشار نیاورده تا به مادر برد آسیب نرسد.

بخوانید  آموزش اسکرین شات صفحه گوشی

مطابق تصویر، باز کردن 9 پیچ را که دارای ضخامت 4.6 میلیمتر می باشند، را توسط پیچ گوشتی فیلیپس #000 ، انجام دهید، از طریق بازکردن لبه بالایی فریم میانی و بعد کشیدن آن سمت بالا و تکرار این عمل در مورد لبه زیرین، فریم را از مادر برد جدا کنید.

سوکت هندزفری را شل کنید

برای آزاد کردن سوکت هندز فری نکسوس 4، نوک اسپاتول را به لبه بالا و راست بُرد، ببرید.

از بخش زیرین سوکت، وارد شده و سر صاف اسپاتول را در زیر سوکت هندزفری برده و بالا ببرید، تا این لبه از مادربرد جدا شود.

سوکت هندزفری را جدا کنید

لبه زیرین جک هدفون، را آرام با انگشت، گرفته و جدا کنید.

سوکت هندزفری نکسوس 4 را تعویض کنید

بعد از جداسازیِ پوشش محافظ سنسور مجاورت نکسوس 4، نصب آن را روی سوکت جدید قرار می دهیم، این پوشش واقع در گوشه بُرد سوکت هندزفری قبلی نکسوس 4 ، می باشد.

بعد از تعویض سوکت هندزفری نکسوس 4 ، بستن گوشی با رفتن هر مرحله از آخر به اول امکان پذیر بوده، که با کمک تصاویر می توانید، این مراحل را بهتر طی کنید. بهتر است اگر در انجام این امور مهارت کافی ندارید، از تعمیرکاران با تجربه و متخصص نمایندگی های ال جی، کمک گرفته تا در صورت اشکال در هر مرحله، یا برای تعویض و یا تعمیر هر قطعه از گوشی موبایل ال جی، به کمک تان بیایند.

0/5 (0 نقد و بررسی)